Landsledelsen

Henrik Dalum

Formand (Mad, Landbrug & Fødevarer, Familiebrugssektionen, Friluftsrådet, Strategi 2022, Unge)
22 36 08 70
formand@4H.dk

Anders Løkkegaard

Næstformand (Landdistrikternes Fællesråd, DUF, Strategi 2022, haver/natur)
22 45 21 52
anders@4h.dk

Jesper Ingleby

Bestyrelsesmedlem (DUF, Friluftsrådet, haver/natur)
2172 1984
jesper@4h.dk

Gitte Burgdorf Madsen

Bestyrelsesmedlem
23 23 71 78
gitte@4h.dk

Lasse Kjeldgaard

Bestyrelsesmedlem (Landdistrikternes Fællesråd, DUF, Dyr)
40 77 86 54
lasse@4h.dk

Ninna Lehmann Bojesen

Bestyrelsesmedlem (Dyr, Landdistrikternes Fællesråd, DUF, RYE)
2441 5035
ninna@4h.dk

Maiken Sødergreen Hansen

1. suppleant
6062 0089
maiken@4h.dk