Landsledelsen

Henrik Dalum

Formand (Landbrug & Fødevarer, Familiebrugssektionen, Friluftsrådet, Strategi 2022)
22 36 08 70
formand@4H.dk

Anders Løkkegaard

Næstformand (Landdistrikternes Fællesråd, DUF, Strategi 2022, Internationalt arbejde, haveaktiviteter)
22 45 21 52
anders@4h.dk

Gitte Burgdorf Madsen

Bestyrelsesmedlem (Landdistrikternes Fællesråd, DUF, haveaktiviteter, dyreaktiviteter)
23 23 71 78
gitte@4h.dk

Julie Hansen

Bestyrelsesmedlem

Lasse Kjeldgaard

Bestyrelsesmedlem (Landdistrikternes Fællesråd & DUF)
40 77 86 54
lasse@4h.dk

Maiken Sødergreen Hansen

1. suppleant (RYE, NSU, Internationalt arbejde, unge)
6062 0089
maiken@4h.dk

Ninna Lehmann Bojesen

2. suppleant
2441 5035
ninna@4h.dk